Profesionálny život


Narodil som sa v roku 1978 v Bratislave. Po základnej škole na Thälmannovej ulici (dnes Za kasárňami) som navštevoval gymnázium na Hronskej ulici. Následne som absolvoval dvojročnú civilnú vojenskú službu na Mestskom ústave ochrany pamiatok. Po jej ukončení som bol prijatý na štúdium filmovej scenáristiky a dramaturgie na filmovej a televíznej fakulte VŠMU.

Po absolvovaní bakalárskeho štúdia som sa zamestnal ako režisér v TV Luna. Od roku 2002 som pôsobil ako dramaturg v TV Markíza, kde som okrem denných formátoch spolupracoval aj na marketingových projektoch. V roku 2007 som prijal pozíciu manažéra orchestra Cigánski diabli. Po troch rokoch som založil agentúru House of Music, ktorá sa orientovala na organizovanie koncertov klasickej hudby. V roku 2012 som prijal ponuku obsadiť post riaditeľa Centra marketingu Slovenského národného divadla, kde som pôsobil do roku 2017. Popritom som s Adelou Vinczeovou vytvoril projekt Trochu inak, na ktorom ako producent spolupracujem dodnes.

Okrem pôsobenia v marketingovej a produkčnej agentúre Green Talk sa v súčasnosti venujem doktorandskému štúdiu politológie na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

 
 

Občianske aktivity

Spoločenské dianie som intenzívne vnímal od raného detstva. Vyrastal som v období vrcholiacej normalizácie ako typické  "Husákove dieťa", no vďaka sledovaniu rakúskej televízie sme mali pomerne dobré možnosti porovnania vývoja u nás a v zahraničí. Formovanie občianstva som si cibril v rozhovoroch s dospelými ľuďmi, ktoré ma, na ich počudovanie, vôbec neunavovali. Naopak, myslím, že niekedy vtedy sa vo mne začal tvoriť budúci "homo politicus". Tínedžerské obdobie v 90.rokoch som trávil na politických mítingoch a diskusiách, ekologických demonštráciách a protifašistických pochodoch.

Do aktívneho organizovania občianských aktivít som sa zapojil v roku 2011, kedy sme spolu s priateľmi zrealizovali Koncert pre Nórsko, venovaný obetiam masového vraha Andersa Breivika. Nasledoval Koncert pre Róberta Bezáka(2012), ktorý bol verejným vyjadrením solidarity s odvolaním trnavského arcibiskupa a Koncert pre Ukrajinu(2013) ako reakcia na ruskú anexiu Krymu. Som hrdý na to, že aj počas môjho pôsobenia v Slovenskom národnom divadle som v spolupráci s kolegami prispel k tomu, že táto inštitúcia  nadobudla výrazný prodemokratický a občiansky profil. Prispela k tomu odvážna dramaturgia Činohry SND a séria aktivít, ktorými sme reagovali na spoločenský vývoj. Z viacerých spomeniem text Znepokojenie (2015), ktorým sme reagovali na riziko ohrozenia nezávislosti médií na Slovensku alebo benefičné predstavenie na podporu Bábkového divadla na rázcestí (2015).   


 
Zdieľať: