Len tak si kopnúť

Daniel Rabina Blog

Môj text nemá byť zaslepenou obranou Adely Vinczeovej. Ide skôr o pokus, možno o výzvu k triezvosti. Lebo tej nám, zvlášť v dnešných pohnutých časoch, naozaj treba.

Zmätok a obavy. To sú asi tie správne slová, ktoré vystihujú moje pocity z množiacich sa útokov na Adelu. Ide o kontinuálny trend, ktorý sa opakuje v pomerne pravidelných vlnách. Tá aktuálna sa začala Českým levom, pokračovala OTO-m a vrchol zaznamenala po odvysielaní piatkového priameho prenosu odovzdávaní ocenení Slnko v sieti. Za Adelinou kritikou stojí síce minoritná, no nie bezvýznamná časť spoločnosti. Ide o niekoľko novinárov, umelcov, ľudí z mimovládok. Ľudí, ktorých treba pozorne počúvať. Anonymných hejterov do tejto skupiny nerátam. Nestoja za pozornosť.

Mám tú česť, že s Adelou spolupracujem už viac ako 5 rokov. Za ten čas sme si si ľudsky i profesionálne sadli a výsledkom našej spolupráce je program Trochu inak, ktorý sa teší pomerne zaujímavej odozve u mainstreamového i náročnejšieho publika. A to sa tak často nestáva.

Celý text čítajte TU

Zdieľať: